ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 3-ին գումարված նիստում որոշել է` հունիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, անցկացնել խորհրդարանական լսումներ` Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին թեմայով:
Հանձնաժողովի նախագահ Վահե Ղալումյանի տեղեկացմամբ` Կառավարությունը շրջանառության մեջ է դրել «Վարչատարածքային բաժանման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական նախագիծ, որով նախատեսվում է արդեն խոշորացված 13 համայնք միավորել եւ դարձնել հինգ միավորված համայնք: Ընտրություններն անցկացվելու են Արագածոտնի, Գեղարքունիքի, Լոռու եւ Սյունիքի մարզերում:

Parliamentary Hearings To Be Held
At the sitting convened on June 3, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment made a decision to hold parliamentary hearings on administrative-territorial division of the Republic of Armenia on June 8, at 11:00.
As the Committee Chair Vahe Ghalumyan informed, the Government put in circulation the legislative draft envisaging amendments to the RA Law on Administrative-Territorial Division, which designs to unite already enlarged 13 communities and make five united communities. The elections will be held in Aragatsotn, Gegharkunik, Lori and Syunik marzes.